Promocje

BEVELS PZ-388 BEVELS PZ-388 88,46 zł 110,58 zł

FORMA CERAMICZNA ZNAK ZAPYTANIA FORMA CERAMICZNA ZNAK ZAPYTANIA 23,92 zł 29,90 zł


PRÓBNIK WISSMACH SYSTEM 96 PRÓBNIK WISSMACH SYSTEM 96 293,89 zł 367,36 zł

BRANSOLETKA SOWY 18/0013 BRANSOLETKA SOWY 18/0013 90,10 zł 106,00 zł

Opcje przeglądania

Dostępność
Promocja

 

SZKŁO YOUGHIOGHENY

 

YOUGHIOGHENY jest szkłem artystycznym ręcznie wytwarzanym. Każda tafla tego szkła ma niepowtarzalny charakter wizualny. Sama w sobie tworzy trójwymiarowy obraz. Objawia się ono estetycznymi „niedoskonałościami”, dzięki którym szkło ma się upodobnić do szkła robionego w minionych stuleciach. Piękno tego szkła widoczne jest w postaci fal, smug, faktur, losowo umiejscowionych pęcherzyków powietrza i wielu innych efektach fizycznych. Artystyczne szkło uzyskuje swoją wyjątkowość poprzez te cechy i nigdy dwa arkusze tafli szkła nie będą identyczne. Wyjątkowość takiego szkła docenił znany wszystkim Louis Comfort Tiffany.

 

Seria SP oprócz tego, że posiada szeroki wachlarz kolorystyczny, cechuje je efekt zamglonego lodu. Ze względu na półprzeźroczystość szkła w swojej masie i barwie powstaje wspaniały efekt 3D . Najpiękniej uwidacznia się to, gdy szkło jest podświetlone. Huta Youghiogheny jest dumna z tego, że szkło to w pierwszej kolejności zostało wykorzystane przez Tiffany Studio.

Seria HS jest stworzona przez wirtuozów tejże huty. Szkło jest dostępne w wielu przepięknych kolorach z marmurkowymi pierścieniami wewnątrz tafli.

Seria RG jest reprodukcją szkła Tiffany'ego. W serii tej Youghiogheny udało się opracować szereg autentycznych opalizujących szkieł Tiffany'ego. Znajdziemy tu mieszankę trzech, czterech specjalnie opracowanych opalizujących kolorów, które tworzą podstawę na bazie mglisto-przejrzystej podstawie, tak jak to widział Louis Comfort Tiffany.

Huta Youghiogheny mieści się w Connellsville w stanie Pensylwania w USA

Made in USA

 

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Sklep jest w trybie podglądu

Copyright © 2017 ARTS & HOBBY CENTRUM Sp. z o. o.

 

Sklep internetowy Shoper.pl